SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE  • powiat grójecki • gmina Grójec 
ARESZT ŚLEDCZY W GRÓJCU WSPARCIEM DLA STRAŻAKÓW 08.06.2020
opr.: ppor. Marek Pikulski
Służba Więzienna realizuje program produkcji środków ochrony osobistej niezbędnych w walce z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusze Aresztu w Grójcu prowadzą program resocjalizacji, w ramach którego skazani szyją maseczki ochronne. Trafiły one do strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.

Jednym z głównych projektów realizowanych w zakładach karnych i aresztach śledczych w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga jest produkcja maseczek ochronnych. Mimo że w ostatnim czasie zniesione zostały niektóre obostrzenia sanitarne związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się choroby, nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych. Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej jest szczególnie ważny, gdy nie ma możliwości zachowania 2 metrów odległości od innych osób. Tym bardziej, dla własnego bezpieczeństwa, maseczki należy stosować w środkach komunikacji, w sklepie, banku, na poczcie, w kinie czy w teatrze, u lekarza, w kościele, w urzędzie. Dlatego właśnie projekt Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej nadal jest istotnym elementem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się choroby i unieszkodliwienia źródeł zakażenia.
W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO
Sytuacja epidemiologiczna w Polsce stabilizuje się. Jednak nie można bagatelizować zagrożeń. W województwie mazowieckim służby sanitarne nadal odnotowują jeden z wyższych wskaźników przyrostu zachorowań. Państwowa Straż Pożarna stoi na pierwszej linii w walce o zdrowie i życie. Na terenie powiatu grójeckiego strażacy zabezpieczają m.in. namiot medyczny przed szpitalem w Grójcu i Nowym Mieście, odkażają przestrzenie publiczne. Cały czas biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych, udzielają kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, narażając się na kontakt z niebezpiecznym wirusem. Dlatego tak ważne jest, aby każdy ratownik biorący udział w akcji był właściwie zabezpieczony i wyposażony w środki ochrony indywidualnej. Maseczki powstałe w ramach programu resocjalizacji w grójeckim areszcie i podległym mu Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie, stanowią dodatkowe zabezpieczenie strażaków podczas działań ratowniczych.

NIE JESTEŚMY OBOJĘTNI
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Grójcu i Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie każdego dnia angażują się w realizację programu resocjalizacyjnego dla skazanych. Efektem końcowym przedsięwzięcia jest wykonanie maseczek ochronnych. To innowacyjny projekt, który niesie wiele wymiernych korzyści zarówno dla samych skazanych jak i dla całego społeczeństwa. Każdego dnia powstaje około 120 profesjonalnych maseczek, które możemy przekazać podmiotom odpowiedzialnym za ochronę naszego zdrowia, życia i komfortu codziennej egzystencji. Ogromną przyjemnością było więc spotkanie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, którym wręczyliśmy 300 sztuk maseczek ochronnych. Dyrektor Aresztu Śledczego w Grójcu pan ppłk. Adam Piórkowski osobiście odwiedził siedzibę Komendy Straży Pożarnej w Grójcu. W trakcie spotkania z panem st. bryg. Jackiem Wichowskim Komendantem Powiatowym PSP w Grójcu, przekazał wyprodukowane w areszcie środki ochrony osobistej. Maseczki przekazane strażakom będą wykorzystywane podczas działań ratowniczo-gaśniczych na terenie naszego powiatu. Nie jesteśmy obojętni w walce z epidemią. Nasze działania, choć prowadzone za murem, służą dobru formacjom dbającym o bezpieczeństwo, służą całemu społeczeństwu.KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
GAds body - poz - 880x150 bot
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-07-03
USD 3,9764 +0,60%
EUR 4,4671 +0,03%
CHF 4,2018 +0,23%
GBP 4,9560 +0,12%
Wspierane przez Money.pl
GAds kolumna - poz. - 280x250
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © MPI Mazovia24.pl & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001