SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 INFORMACJE  • powiat grójecki • gmina Grójec •  Grójec 
ARESZT ŚLEDCZY W GRÓJCU POMAGA UKRAIŃSKIM UCHODŹCOM 05.04.2022
ppor. Bartosz Muszyński
Regularnie od około miesiąca funkcjonariusze naszej jednostki wraz z grupą osadzonych pomagają ukraińskim uchodźcom, którzy tymczasowo przebywają w halach PTAK Warsaw EXPO w Nadarzynie.

Wiadomość o wojnie, którą rozpoczęła Rosja 24 lutego 2022 r. spadła jak grom z jasnego nieba na cały świat. W jednej chwili ludzie z Ukrainy, którzy dotychczas prowadzili normalne życie, pracowali, prowadzali dzieci do przedszkola, oddawali się swoim pasjom i zainteresowaniom, musieli w krótkim czasie cały swój dobytek spakować do jednej lub dwóch walizek i uciekać na zachód. W dużej mierze w nieznane. Bez perspektyw, bez wiedzy dokąd się udają i jak dużo czasu będą musieli tam spędzić. Większość tych uchodźców trafia do Polski i tu zostają do czasu zakończenia wojny, bądź traktują nasz kraj jako miejsce pośrednie, gdyż planują udać się do innych krajów zachodnich.
Wychodząc naprzeciw tym wydarzeniom PTAK Warsaw EXPO w Nadarzynie przekazało swoje hale do dyspozycji uchodźców. Jest to tymczasowe miejsce, w którym Ukraińcy mogą się przespać, zjeść ciepły posiłek, zregenerować się po długiej, często kilkunastodniowej podróży w mrozie i deszczu. Jednak by zorganizować powyższe, potrzebna jest bezinteresowna pomoc wolontariuszy, ludzi dobrej woli, którzy chcą zaangażować swój czas, pieniądze i energię, by przygotować to miejsce pod kątem miejsc noclegowych, wyżywienia, a także pomocy psychologicznej.

W zaistniałej sytuacji w naszej jednostce zorganizowano zbiórkę pieniędzy, środków higieny osobistej, produktów żywnościowych z długą datą ważności, a także materiałów biurowych i piśmienniczych głównie dla ukraińskich dzieci, by zagospodarować im ten straszny czas. Zbiórka przeszła najśmielsze oczekiwania, funkcjonariusze i pracownicy jednostki chętnie zaangażowali się w tę pomoc i przynosili niezbędne dary. Należy również zaznaczyć, że wielu z nich poświęca swój wolny czas poza służbą, by oddawać się tej sprawie, organizować transporty i zbiórkę na własną rękę w porozumieniu z lokalną społecznością.

Wśród ludzi, którzy czynnie zaangażowali się w pomoc w halach PTAK Warsaw EXPO w Nadarzynie są funkcjonariusze naszej jednostki i grupa osadzonych - m.in. sortują ubrania pochodzące z darów, przygotowują kolejne miejsca noclegowe dla nowo przybyłych ludzi, a także biorą udział w rozpakowywaniu kolejnych transportów z darami.

Taka forma pomocy bez wątpienia stanowi dla osadzonych walor resocjalizacyjny. Kształtują nawyk świadczenia pracy, podczas działań czują się potrzebni, z zaangażowaniem wykonują powierzone im zadania - widać, że sytuacja, jaką zastają na miejscu, nie jest im obojętna.
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001