SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 PUBLICYSTYKA  • z cyklu: WIEŚCI Z BAGNA 
PRZESRANE PO CAŁOŚCI 31.10.2020
Paweł Sieger
Decyzją Mateusza Stirlitz Morawieckiego cmentarze zostały zamknięte na trzy dni, do 2 listopada włącznie. Człowiek, który podsunął taki pomysł powinien zawisnąć za swoje zgniłe jaja na drzewcu sztandaru którejś brygady WOT – vqurvieni ludzie łażą ulicami miast mając w dupie zalecenia, polecenia, nakazy, rozporządzenia i obostrzenia a tu kolejne ograniczenie i kolejne bezsensowne. W Warszawie podobno nawet 150 tysięcy vqurvionych maszerowało spacerując. A ponieważ rodowitych warszawiaków już podobno nie ma i są tylko przyjezdni, to owe 150 tysięcy sobotę, niedzielę i poniedziałek spędziłoby raczej na grobach najbliższych gdzieś pod Białymstokiem, Łomżą, czy Limanową. Ale nie spędzą, bo w swej nieograniczonej głupocie szef tzw. „rządu” zarządził „lockdown” cmentarzy.
Ludziska w Biedronkach, Lidlach, czy innych Tescach nakupowali zniczy i chryzantem i teraz zostali z nimi jak Himilsbach z językiem angielskim.

To się jeszcze bardziej vqrvią. A jak się jeszcze bardziej vqurvią, to tym bardziej ruszą pod siedzibę emerytowanego zbawcy ojczyzny. A żeby było weselej, to goście, którzy zainwestowali w pańską skórkę i tysiące zniczy, którzy ogołocili z chryzantem hurtownie i plantacje (czy jak się to nazywa) i też zostali z towarem jak wspomniany Himilsbach z angielskim, również będą mieli i pretekst i determinację, by do spacerujących dołączyć.

Czego się ta władza nie dotknie, to spier..i! Aż się wierzyć nie chce, że takie alternatywne inteligencje sprawują władzę w państwie w środku Europy… Choć, z drugiej strony, nie można im odmówić pewnej bandyckiej inteligencji. W końcu pomimo wszystko wciąż rządzą, golą do gołego i doją (oczywiście, logicznym musi być wniosek, że jest to możliwe tylko z jednego powodu – rządzeni są wyjątkowymi debilami; stety/ niestety, ale na logikę się nie poradzi, chyba że kijem baseballowym).

Dżizusie Nazaretański z Jakiego-Nie-Bądź Kościoła – to się w pale nie mieści!

Życie przerasta kabaret!

Kilka dni temu zmarł jeden z absolutnie genialnych polskich aktorów – Wojciech Pszoniak. W materiałach wspominano wiele niezapomnianych kreacji, ale chyba nigdzie (przynajmniej ja nie zauważyłem) nie wspomniano roli Robespierre’a w „Dantonie” Wajdy. Świetny film i rewelacyjne role Pszoniaka, Seweryna, Depardieu, Lindy i wielu innych (osobiście uważam, że właśnie w roli Saint-Justa Bogusław Linda wzniósł się na wyżyny, ale to tylko moje skromne zdanie; a poza tym, co ja tam wiem).

I co to ma do rzeczy? Co ma do rzeczy film, który swoją premierę miał w styczniu 1983 roku?

Nic.

Wiele.
Rewolucja francuska to zdarzenie totalnie schizofreniczne – z jednej strony „Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela” a z drugiej niewysłowiony terror, niewyobrażalne zbrodnie ludobójstwa w Wandei, nieprawdopodobne kariery kanalii, które przedziwnym zrządzeniem losu wydźwignięte zostały na szczyty władzy. To również fundament rewolucji bolszewickiej, faszystowskiej i narodowo-socjalistycznej. Fundament pochodu sił ciemności, upodlenia, niezwyczajnie zwyczajnego i niezwyczajnie prymitywnego zła ubranego w „szczytne” hasła. To fundament wszystkich, ale to dokładnie wszystkich, lewicowych/ lewackich pseudointelektualnych, pseudopostępowych koncepcji ustrojowych. I - czy to się komuś podoba, czy nie – również fundament, na którym zbudowane jest Prawo i Sprawiedliwość.

Prawo i Sprawiedliwość…

Prawo i Sprawiedliwość tyle ma wspólnego z „Prawem” i „Sprawiedliwością” (jako ideami) ile pingwin z lataniem a kurwa z moralnością i dziewictwem.

Zaprawdę powiadam Wam, iż Prawo i Sprawiedliwość prawdziwie jest Paranoją i Schizofrenią, Podłością i Szajsem.

I żeby wszystko było jasne – gdy widzę, jak wiele osób wciąż jest urzeczonych Lawetą Obywatelską, to aż mnie skręca. Really? Po tym wszystkim, po ograbieniu ludzi z kasy, ktoś jeszcze chciałby oddać głos na to moralne i intelektualne truchło? Zapomnieliście o Rzeplińskim, który powiedział (cytat z pamięci), że Trybunał Konstytucyjny w swoich orzeczeniach musi nie tylko brać pod uwagę literę prawa (czyli przepis), ale również stan finansów tzw. „państwa” (czyli: każde kurestwo klepniemy, byle okazało się, że kasa „państwa” świeci pustkami)? Zapomnieliście o zajebaniu kasy twórcom? Zapomnieliście o cmentarnych aferkach zamiecionych pod dywan?

Oczywiście, uczciwie trzeba przyznać, że to była jednak inna skala. W przypadku PiS-u spokojnie można powtórzyć za Siarą:
Mają rozmach, skurwysyny.
I na koniec wyjaśnienie tytułu.

Otóż:

Pisałem i mówiłem w swoich audycjach, że wolność jednostki to fundament, jedyny, na którym można budować uczciwe relacje międzyludzkie; że to właśnie urzeczywistniona idea wolności jednostki stanowiła o nieprawdopodobnym sukcesie Europy, która stworzyła i ukształtowała współczesny świat; że odrzucenie wolności wkręca i wtłacza nas w objęcia szarlatanów, obłąkanych mędrków i „zbawców”, przetarło szlak podłości, stworzyło podstawę klientelyzmu i pozwoliło zwyciężyć haniebnym i totalitarnym „ideom” wspólnotowym, socjalnym. Potwornie nieludzkim, bezmyślnym i niemoralnym.

Niestety, jesteśmy w mniejszości. Gatunek ginący. Mamy przesrane jak tur, mamut, wilk workowaty i leniwiec olbrzymi. Bezmyślne masy zadepczą myśl swobodną, umysł poszukujący i wątpiący.

Mamy przesrane po całości.

KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001