SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 PUBLICYSTYKA  • z cyklu: OKIEM LEŚNEGO LUDA 
 TYLKO U NAS  BRUD I OBRZYDZENIE - KRA, KRA, KRA - CZYLI O PRZYPADKACH SPECJALNYCH 23.08.2019
Ja(n) Prosty
Przewróciło się drzewo. Trzeba pociąć na kawałki. Brud. Brud i wióry wszędzie. Tnę, a w przerwie czytam wieści zza lasu i ogarnia mnie obrzydzenie.
I nie chodzi bynajmniej o to, co jest napisane. I nawet nie jest ważne, gdzie. Kluczowe są za to odpowiedzi na pytania: Kto? Dla kogo? Przez kogo? Za co? W jakim celu?
O tych pytaniach często się zapomina, a przecież są one istotniejsze niż bełkot i upadek, które stają się wszechobecne w życiu politycznym naszego kraju.
PRZYPADEK 1 - CZYLI MAM WŁASNE ZDANIE
To niekończąca się sztafeta pokoleń: fanatycy przekazują pałeczkę swoim dzieciom.
W Polsce rzadko – a jeśli nawet, to nigdy głośno – nie mówi się o tym, że fundamentalizm religijny rodziców jest takim samym zagrożeniem dla dzieci jak alkoholizm, narkomania, pracoholizm, seksoholizm i inne nałogi. To temat tabu, niemal przez wszystkich zamiatany pod dywan (wyjątkiem jest Wojciech Eichelberger, znakomity psychoterapeuta). Dzięki temu Kościół katolicki swoimi nienawistnymi poglądami, jak ten o tęczowej zarazie, demoralizuje ludzi i przyczynia się do degeneracji społeczeństwa. [...]

Powyższe napisała osoba, której nie znałem. Poszperałem i w Wikipedii znalazłem:

Eliza Michalik (ur. 1976) – [...] Karierę dziennikarską rozpoczęła w „Panoramie Pilskiej” następnie pracowała w „Gazecie Polskiej”. Wraz z Tomaszem Sakiewiczem była współautorką książki Układ z 2003 o powiązaniach SLD z Samoobroną. Publikowała również w tygodniku „Wprost”, „Gościu Niedzielnym” i „Ozonie”. Razem z Pawłem Oksanowiczem prowadziła w Radiu Kolor audycję „Czekając na środę, czyli godzina niepoprawności politycznej”.
W 2003 została oskarżona o naruszenie praw autorskich Hanny Harasimowicz-Grodeckiej, przez wykorzystanie fragmentów jej tekstów, w jednym ze swoich artykułów (Czy eksmisja to dobry interes, „Gazeta Polska” nr 9 (503) z 5 marca 2003 r.) bez powołania się na źródło. Wkrótce potem „Gazeta Polska” opublikowała przeprosiny. Była autorką bloga w serwisie Salon24.pl. Na początku 2007 w komentarzach do jej notatek ponownie zaczęły pojawiać się oskarżenia o plagiaty. Usuwanie tego typu komentarzy spowodowało, że sprawę opisał w swoim blogu Gniewomir Świechowski, a potem powstał blog kolejny, o nazwie Eliza Watch [, w którym internauci wpisywali fragmenty tekstów Elizy Michalik, porównując je z domniemanymi źródłami. 23 lutego 2007 Igor Janke poinformował o zakończeniu współpracy Salonu24 z Elizą Michalik. Eliza Michalik nie przyznaje się do plagiatu oraz twierdzi, że "że afera plagiatowa była zemstą środowiska prawicowego za to, że się od niego odwróciła". [...] Po zmianie profilu Superstacji, która zrezygnowała z tematów politycznych Eliza Michalik 5 czerwca 2019 zakończyła współpracę z kanałem. Od czerwca 2019 jest stałą felietonistką Gazety Wyborczej. [...]
Więcej u źródła.. - chociaż czy warto?


Osoba świeżo zatrudniona i już walczy o sławę w zawodzie, jak w serialu „gotowa na wszystko”! Specjalnej troski musi być dziennikarzem, jeżeli uderza w religię, która przetrwała 2000 lat i czuje się kompetentną w tej dziedzinie - pewna swojej reputacji (opisanej powyżej!), a także prawdziwości swych sądów atakując „katolickich fanatyków”, tak licznych w Polsce. Pozostaje jedynie życzyć rozszerzenia działalności na cały świat. Wyjazd na Bliski Wschód dobrze by zrobił. Dane wielu organizacji wskazują, że tam także łamią prawo fundamentaliści i z pewnością pisanie z takim zaangażowaniem rozwiąże problemy. Osobiste autorki: z zatrudnieniem, reputacją i dorobkiem życia. I problemy opisanych fanatyków tu na miejscu, bo będzie „z głowy”.


PRZYPADEK 2 - CZYLI Z CYKLU: NAUKOWCY UDOWODNILI

LGBT i pierwsi chrześcijanie. Czy Jezus spędził noc z mężczyzną?
// Sebastian Duda, teolog, publicysta, członek Laboratorium „Więzi”
[...] W 1958 r. prof. Morton Smith z Uniwersytetu Columbia, przeglądając zbiory biblioteki w klasztorze Mar Saba na Pustyni Judzkiej w Izraelu, natrafił na wydaną w 1646 r. w Amsterdamie księgę z listami żyjącego na przełomie I i II w. pisarza – św. Ignacego z Antiochii. Znano je od wieków. Ktoś jednak dodał do nich – najpewniej pod koniec XVIII w., o czym [...]

Nie będę komentował. Odpowiedzi na tytułowe pytanie nie znalazłem. Ale także potrafię zadać głupich w skali poza skalą pytań wiele - tylko po jaką cho..ę?! Czytelnikom przypominam jedynie pytania: Kto? Dla kogo? Przez kogo? Za co? W jakim celu?

Dotyczy to także gazety. Kupowanie, bo grube i dobre do rozpałki nie jest wystarczającym rozgrzeszeniem, gdy jest się fanatykiem - przynajmniej tak myślę.


PRZYPADEK 3 - WOLNOŚĆ PONAD SENS? KRA, KRA, KRA, ...

Zadaniem dziennikarza jest pisanie z sensem. Przedstawienie czytelnikowi hipotezy, potwierdzenie jej faktami, później analizą i wnioskami, aby w wyniku działania dziennikarstwem właśnie zwanego, podsumować i skłonić do niewielkiej chociażby zadumy.

U mnie w lesie kawki, sójki i sroki wrzeszczeć bez sensu mogą - im głośniej, tym bardziej są widoczne i myślą, że mądre. Ale każda kawka, nawet na wielką sławę sztucznie wykreowana (przypominam pytania: Przez kogo?...) , wrzaskiem jakości nie nadrobi.
Wrzeszczy i wrzeszczy - kra, kra, kra - i tylko słowami ... (oj, rymuje się!) bałagan robi.
To tylko przykład tak wielu.

PRZYPADEK 4 - ZAGADKA

Nie trzeba być biegłym w polityce, żeby zauważyć problemy Koalicji Obywatelskiej z obsadzeniem list wyborczych. Określana grzecznie youtuberką Klaudia Jachira, co z pewnością obraża prawdziwych youtuberów, hejterka (bo z tego głównie słynie) znalazła się wśród kandydatów PO w Warszawie do Sejmu RP.

Nie będę cytował, ale w zamian proponuję wpisać w wyszukiwarce imię i nazwisko, bo nie będzie w moim lesie rynsztoka tej kategorii. Myślę, że 3 dowolne „dzieła” wybrane z szerokiego asortymentu skłonią do myślenia Szanownych Czytelników.

„To samo chciałabym robić teraz w Sejmie” (cytat trolica internetowa KJ, przyszła posłanka RP). Od razu na „ministrę” kultury i sztuki! „Faszyści mają dobry program” (cytat jw.), proponuję iść zatem dalej. Na Europę! Taka nowa „wspaniała grupa na europejskich salonach” (cytat jw.) z pewnością wszystkim nam pomoże. „Już pierwszego dnia poginą tam srebrne łyżeczki i ręczniki” (cytat jw.). I ten widok, który trzeba zobaczyć: „te miny naiwnych, tolerancyjnych Europejczyków” (cytat jw.). A tam będziemy wszystko „jebać” ... - w jednym z występów „artystki” użyte kilkadziesiąt razy!

Zagadka brzmi: Czym się może zajmować taka posłanka w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej?

*

„Dlatego tak strasznie wkurwia mnie” (cytat jw.) obecność w życiu politycznym Polski lawinowo rosnącej liczby zdarzeń wywołujących obrzydzenie. Problemy z obsadzeniem list to jedno. Drugie to sięganie absolutnego dna proponując własnemu elektoratowi akceptację aż TAKIEGO DNA. Ja podziękuję.

Koniec przykładów. Co za dużo, to niezdrowo. To wszystko wcale, ale to wcale, nie jest zabawne. Polacy, co się z nami dzieje?! Co będzie z moim lasem?!

I oczywiście pozostają pytania, które powinniśmy zadać: Kto? Dla kogo? Przez kogo? Za co? W jakim celu?
 POLITYKA   
KOMENTARZE
dodał(a): AL (2019-09-06 09:42)
Gratulacje!
Bardzo dobre spostrzeżenia. Panie Janie zostaję fanem! A rysunek - 10 n 10!
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001