SPOŁECZEŃSTWO
KULTURA
GOSPODARKA
POLITYKA
WIEDZA
SPORT
WYPOCZYNEK
PRAWO
URZĘDOWE
↵ Mazovia24.pl - CYKLE
↵ Mazovia24.pl - RUBRYKI
Mazovia24.pl - SONDAŻEWybierz Powiat..
↵ Mazovia24.pl - Kontakt
Redakcja
e-mail: redakcja@mazovia24.pl
tel.: 600 989 222
05-250 Radzymin, skr. pocztowa: 37
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Redaktor Naczelny
e-mail: naczelny@mazovia24.pl
Zarząd / Reklama
e-mail: zarzad@mazovia24.pl
tel.: 608 503 403
czynne w godzinach 10:00 - 17:00
Obsługa Prawna
e-mail: biuro@kancelariarudnik.pl
tel.: 22 786 50 16
Kancelaria Adwokacka Rudnik
* kontakty do poszczególnych redaktorów na stronach osobowych (Mazovia24.pl - REDAKTORZY)
Mazovia24.pl - REDAKTORZYMazovia24.pl - PARTNERZYNAPISZ DO NAS..
×
 
 OSTATNIE 
 WYDARZENIA 
 PUBLICYSTYKA 
 INFORMACJE 
 RUBRYKI 
 
szukaj dokładnie w takiej postaci
 
Miejsce | Ostatnie
Wyszukaj
 PUBLICYSTYKA  • z cyklu: WIEŚCI Z BAGNA 
 TYLKO U NAS  ARSZENIK I STARE KORONKI 20.08.2019
Paweł Sieger
Pamiętacie ów film sprzed lat prawie siedemdziesięciu? Dwie stare ciotki [sorki LGBT, tym razem nie chodzi o was…] i siostrzeniec, który odkrywa prawdę o rodzinie? „Rodzina, rodzina, ach rodzina. Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest. Lecz kiedy jej nima, samotnyś jak pies”.
Podobno społeczeństwo, naród, wspólnota jest jak rodzina. W dobrej, staromodnej rodzinie jest babka i dziadek, którzy opowiadają jak było za Niemca albo Ruskiego [chyba że to babka i dziadek z Wysp Dziewiczych, wtedy ktoś inny jest na tapecie i ma przejechane]. Opowiadają dyrdymały i wspominki z młodości – babka i dziadek - przy świątecznym stole. Czasem coś się dziadkowi lub babci wymsknie i w łeb zaczyna brać drzewo genealogiczne, ale wyjaśnia się śniadość cery i kolor oczu. Dziatki słuchają albo i nie - bo czym prędzej chcą spieprzyć do facebuka czy innego chooy-wi-grama, by podzielić się z innymi przygłupami wiekopomnymi i bardzo gównianymi informacjami oraz zdjęciami z procesu wydalania masy kałowej.
Dziadek opowiada, babka durnowato się uśmiecha, ojciec wali browca, dzieci spierniczyły w swój świat. I jest cool.
To znaczy – nie jest cool, bo dziatwa ma w el doopie wspominki dziadkowo-babcine i liczą się tylko lajki, a rodzinne historie i wspominki to sobie ojciec i matka mogą w el doope wsadzić.
Dobrych, staromodnych rodzin niet, połowa dzieci ma matkę i ojca, ale nie ma rodziny [niektóre z onych dzieci mają matkę, ale info o ojcu jest im raczej niedostępne].
Czyli mamy tak zwany qurva-postęp zwany progresem i ten progres postępowy jest bardzo progresywny.
Ale zanim do meritum mała uwaga / zbiór pytań.
Załóżmy, że nie macie prawa jazdy, a chcielibyście je mieć. I to na legalu, a nie z Ukrainy czy Słowacji. Oznacza to, że należy zdać egzamin teoretyczny i praktyczny.
Zdanie pierwszego z nich zależy od imbecylowatości kursanta i / lub zasobności kieszeni, zaś praktycznego od sprawności w przemieszczaniu się po drodze i / lub zasobności kieszeni. I teraz załóżmy, że na legalu chcecie zdać ten egzamin, nauczyć się prowadzenia pojazdu mechanicznego na kategorię X, ale macie w waszej szkółce „L” do wyboru tylko dwóch nauczycieli nauki jazdy:
Nauczyciel 1 - niewidoma baba z wizjami o świecie, czasie, przestrzeni oraz relacjach międzycząsteczkowych, która to baba w swoim życiu raz jechała autobusem, ale ma – zasadniczo – wizję teorii i praktyki jazdy;
Nauczyciel 2 - Robert Kubica.
Kogo wybierzecie, by Was nauczył jeździć samochodem?
Oczywiście, zwolennicy swobodnej jazdy bez trzymanki i challengerów o nagrodę Darwina wykluczamy z sondy ulicznej przeprowadzonej na papierze cyfrowym.
Dlatego wydaje się – tak podejrzewam – że większość jednak wybierze Roberta Kubicę, a nie ślepą babę z wizjami.
To teraz pytanie. A nawet kilka pytań:
Dlaczego uważacie, że stary, bezdzietny kawaler, o którym nie wiadomo, by poobracał nawet lalkę Barbie, jest alfą i omegą w sprawie wychowywania i edukacji dzieci, pożycia małżeńskiego i relacji męsko-damskich?
Dlaczego uważacie, że stary, bezdzietny kawaler, który do sklepu po zakupy chodzi tylko wtedy, gdy potrzebne jest odpowiednie foto, wie cokolwiek o budżecie domowym?
Dlaczego uważacie, że stary, bezdzietny kawaler, który od trzydziestu lat żyje z publicznej kasy – a więc z podatków, a więc z waszych pieniędzy – wie jak robić biznes? No, chyba że jednak coś wie o srebrze…
Dlaczego uważacie, że Słońce Peru, które nieco ponad 25 lat temu w swoich poglądach niewiele różniło się od Janusza Korwin-Mikkego, ale po drodze odkryło w sobie ducha, duszę, serce oraz wrażliwość socjaldemokraty, to dobry kandydat na Prezia Najjaśniejszej i Odrodzonej Którejś-Tam?
Dlaczego uważacie, że sztucznie roześmiany zrobioną szczęką intelektualny i moralny dadaista jest/ może być wodzem naczelnym od-sm-rodzenia?
Dlaczego szalony szarpacz drutów, którego atakuje piątkowy wieczór, a którego kumple spieprzają, gdzie pieprz rośnie, to wciąż [dla dwóch czy piętnastu osób] lider i gwarant zmian?
Skąd w was takie pokłady wiary, że wśród geszefciarzy bawiących się polityką jedni są dobrzy, a inni są źli, skoro cała Historia pokazuje, że dobrych było raptem ze dwóch i wszyscy trzej, co do jednego, zdechli podle srylion lat temu?
I teraz zgrabnie wracamy do starego filmu o morderczych ciotkach.
Czasem, nawet bardzo często, czuję się jak bratanek zaglądający do ciotek, który przekonuje się, że coś jest niezbyt halo, a trup w piwnicy ścieli się gęsto.
Ludzie, zasada ograniczonego zaufania na drodze ma swój odpowiednik w życiu – NIE WIERZCIE POLITYKOM. Jeśli ktoś chce wam zrobić dobrze, to znaczy, że niezły przekręt się szykuje i wy za niego zapłacicie.
Ciotkami będą wymuskani politycy, a arszenikiem obietnice.

OK – musi się pojawić temat wolności. Prawdziwej. Ale to w innym tekście.
 POLITYKA   
KOMENTARZE
Brak aktualnych komentarzy.
*  Redakcja Mazovia24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane jako komentarze i na bieżąco usuwa wszelkie materiały uznawane za obraźliwe. Zawartość każdego wpisu wyraża osobiste poglądy i opinie autora. Zabrania się umieszczania treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady będzie przyczyną natychmiastowego usunięcia wpisu.
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Polecane
przez
Redakcję
KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA UNIEWAŻNIĆ I ODEBRAĆ ZABRANE NAM PIENIĄDZE
  Natalia Świtalska  
  Anuluj-Dlug.pl  
  05.03.2020  
 

KIEDY EGZEKUCJĘ KOMORNICZĄ MOŻNA...

To jest moment, którego wszyscy się obawiają. Spotkanie z komornikiem, który przychodzi i zabiera naszą własność. A oprócz zasądzonych kosztów, pobiera szereg innych [...]
Copyright © Mazovia24.pl (MPI) & Partnerzy
NIP: 525-119-31-40
REGON: 141422602
Santander Bank Polska 84 1910 1048 2255 0065 3365 0001